BLOG

PRÍPRAVA NA DOJČENIE patrí medzi veľmi zanedbávané v rámci vlastnej prípravy na materstvo. Možno sa nebudete vedieť pripraviť na všetko, čo vás pri dojčení môže stretnúť (a to ani nie je také potrebné), ale zásobíte sa vedomosťami o základných zásadách prisatia a efektívneho papania bábätka.

👶🏼Tieto detičky majú žlto sfarbenú pokožku, sliznice a žltú farbu očného bielka. Spôsobuje ju zvýšená hladija bilirubínu v krvi. Toto žlté farbivo vzniká pri rozpade červených krviniek (buď sa ho tvorí nadbytok alebo je z tela nedostatočne vylučované).
👶🏼Ochorenie sa prejavuje väčšou únavou a ospalosťou novorodenca, ktorý potom menej saje...

Závisť a dojčenie, je vôbec možné že už takúto vec si jedna druhej závidíme?
Možno Vás to prekvapí a hovorím Vám novinku, a možno ste sa s tým už osobne stretli. Ak ste dojčili svojím spôsobom bezproblémovo (pretože druhým hneď nevešiate svoje ťažké chvíle na nos), možno ste sa stretli so závisťou inej mamičky, ktorá to nemala ideálne...

Skrytý reflux

02.06.2020

Kyslý reflux je abnormálny spätný tok kyseliny zo žalúdka do pažeráka cez dolný zvierač pažeráka. Zvierač je svalová chlopňa, ktorá zabraňuje toku potravy zo žalúdka do pažeráka. Niektoré detičky majú zle vyvinutý tento zvierač, ktorý sa otvára a vedie k refluxu žalúdočnej kyseliny smerom hore.
Kyselina je leptavá a dráždi vnútornú výstelku...

Detská kolika je definovaná ako súbor symptómov - epizódy plaču (v trvaní viac ako tri hodiny denne, viac ako tri dni v týždni, počas troch týždňov) u inak zdravého dieťatka. Bábätko s kolikou máva záchvaty plaču najčastejšie vo večerných hodinách. Nespokojnosť a plač môže mať za následok frustráciu rodičov, popôrodnú depresiu, nadmerné návštevy u...