O mne

Volám sa Jana. V prvom a najpodstatnejšom rade som mama dvoch detí.

Povolaním som  pôrodná asistentka, špecialistka v oblasti rodiny a komunity, certifikovaná inštruktorka prípravy na pôrod. Laktačnému poradenstvu sa venujem už od roku 2004.

Pripravujem mamičky na dojčenie a kontaktné rodičovstvo formou prednášok a besied  a poskytujem im oporu v tomto období.

Špeciálne sa venujem prenatálnej komunikácii, prvkami haptonómie v tehotenstve a bondingu po pôrode.

Od roku 2002 do 2010 som sa venovala práci s deťmi v krízových centrách a zariadeniach pre osamelých rodičov.

Od roku 2008 som inštruktorkou masáže dojčiat a detí (CIMI) Medzinárodnej asociácie IAIM.

Pred materskou dovolenkou som pôsobila od roku 2008 ako pôrodná asistentka na JiS (konkr. na pooperačnej RES) a neskôr laktačná poradkyňa na oddelení šestonedelia FNSP Kramáre, a aj ako zástup v gynekologickej ambulancii.

V roku 2015 som sa učila posunkový jazyk a základy komunikácie s nepočujúcimi mamičkami.

V roku 2017 som ukončila špecializačné štúdium - ako pôrodná asistentka v rodine a komunite.

Momentálne sa venujem svojej milovanej práci formou prednášok o príprave na pôrod a materstvo, kurzov masáže dojčiat a poradenstva v oblasti laktácie a kontaktného rodičovstva v RC Família.

Pomáham mamičkám a budúcim mamičkám veriť svojim materským inštinktom a budovať sebavedomie vo vlastné rodičovské schopnosti.

Pôsobím v Rodinnom centre Família v Malinove, občasne aj v iných materských a rodinných centrách. V prípade potreby sa prispôsobím individuálnym stretnutím a inštruktážou masáže v pohodlí domova v Malinove a okolí (prípadne po zabezpečení odvozu a dovozu aj mimo okolia Malinova).

Venujem sa tehotenskej masáži a aroma-terapii, ako aj rebozo otvorenej masáži, manteáde a benkung podväzovaní bruška po pôrode.

Píšem blog a články:

na mojom blogu www.lipirea.blogspot.sk,

facebookovskej stránke www.facebook.com/lipirea

 na Instagrame www.instagram.com/lipirea_blog.Online poradenstvo ani informácie na tejto webstránke a blogu nenahrádzajú osobnú návštevu, ani návštevu odborného lekára!