Nikto mi nepovedal..

13.06.2023

Nikto mi predtým nepovedal, ako veľmi môžem milovať svoje dieťa a báť sa oň ešte pred narodením. Že v živote stratím to, čo som ešte ani poriadne nemala.
Nikto mi nepovedal o Tvojom poslednom objatí, kým sme boli ešte jedno telo a úľave, ktorú som pocítila, keď si ho opúšťal.
Nikto mi nepovedal, ako bude bolieť tvoja cesta na svet, a zároveň to bude tá najkrajšia chvíľa, akú možno v živote zažiť. Keď sa tvoje telo dotklo môjho tak naozaj, keď som zacítila tvoju vôňu a počula tvoj plač.
Nikto mi nepovedal, ako ma pôrod donúti myslieť na smrť, že stratiť Ťa by bolo pre mňa horšie ako tisíckrát zomrieť.
Nikto mi nepovedal, že sa nebudem hneď cítiť ako matka, že som sa ňou postupne stala už pred Tvojim narodením, a tak som darmo hľadala zmenu v sebe.
Nikto mi nepovedal, ako budem sama na izbe nekonečne čakať na to, kedy už budeš v mojom náručí. Že budem prosiť, aby mi ťa už priniesli. Pretože byť bez teba je ako byť bez kúska seba.
Nikto mi nepovedal o tej bolestivej hrči v hrdle a ťažobe na hrudníku, ktorú budem cítiť. Že sa budem nadychovať tak, akoby som lapala po dychu. Že bude pre mňa ťažké uveriť, že si tu.
Nikto mi nepovedal, že budem v noci ležať vyčerpaná a ubolená, a moje oči budú stále obdivovať Tvoju krásu a nežnosť. Že noc bude patriť nášmu spoznávaniu a nie spánku.
Nikto mi nepovedal, že ťa budem mať v náručí a slzy mi budú padať na teba, a nebudem tušiť prečo, keď som vlastne dokonale šťastná.
Nikto mi nepovedal, koľko námahy a bolesti pocítim, a čo všetko vlastne dojčenie stojí síl. Že moje mlieko síce nestojí žiadne peniaze, ale určite nebolo zadarmo.
Nikto mi nepovedal o strachu, ktorý cítim, odkedy viem, že existuješ. O túžbe mať Ťa naspäť pod srdcom a chrániť Ťa.
Nikto mi nepovedal, že sa budem báť o svoj život oveľa viac ako kedykoľvek predtým, aby som ho vedela venovať Tebe.
Nikto mi nepovedal, že budem zatínať zuby vždy, keď Ťa bude držať niekto iný. Že sa budem cítiť zle, keď budeš od niekoho voňať inak.
Nikto mi nepovedal, že budem milovať tak veľmi, ako som netušila, že vôbec dokážem.
Ak by mi to niekto povedal, verila by som mu? Existujú vôbec slová, ktoré by to vedeli opísať?
S láskou pre moje deti 🤍