Referencie

Erika M.

kurz "Čiara nového života" - príprava na s.c. + LP

”Všetci sa ma pýtajú, ako to, že som cool mama, nemám stresy, všetko zvládam, nepotrebovala som pomoc rodičov ani svokry v prvých týždňoch, ako to, že viem prebaľovať, kúpať a vôbec starať sa o bábätko akoby som mala doma už 5 detí.

Už neviem, ako som narazila na Váš profil na instagrame, ale hneď som vedela, že sa zverím do vašich rúk. Absolvovala som individuálny kurz, bol rozdelený na 2 časti, každá mala vyše 2 hodín. Bol šitý na mieru kvôli môjmu naplánovanému cisárskemu rezu, prebrali sme všetko od 3. trimestra, pôrodu, prvých dní v nemocnici až po starostlivosť o bábätko. Na všetky otázky som dostala odpoveď, získala som sebaistotu a v podstate ma nič neprekvapilo. Som typ človeka čo je rád pripravený na všetky scenáre a tento kurz splnil moje očakávania do bodky. Keď ma v nemocnici kvôli navretým a tvrdým prsiam odbili so začínajúcim zápalom a odporučili mi antibiotiká, obrátila som sa na Janku a riadila sa jej pokynmi. Stačilo párkrát odsať a žiadny zápal nenastal. Oceňujem ochotu, Janka je pre túto prácu ako stvorená, každej budúcej mamičke by som ju odporučila. Robíte krásnu prácu. Ďakujem vám.“

Veronika P.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

”Lipirea blog mi odporučila moja blízka známa, tak som u Janky absolvovala najskôr predpôrodný kurz (online). Ja ako matka amatérka :-) som nečerpala informácie zo žiadneho iného zdroja, preto bol kurz pre mňa veľmi náučný. 

Janka skončila kurz slovami: "ak by ste mali akékoľvek otázky, alebo by ste potrebovali poradiť, ozvite sa mi...". V mojom prípade som potrebovala pomoc hneď po pôrode, lebo dcéra sa mi nechcela poriadne prisať. Na moje prekvapenie Janka reagovala na moje Whatsapp správy takmer okamžite a poskytla mi individuálne poradenstvo, ktoré bolo pre mňa veľmi užitočné, lebo vieme, že v slovenských nemocniciach je téma dojčenie na druhej kolaji a ako prvorodička som bola úplne stratená. Janka mi však nepomohla iba cez správy, ale aj osobne, ked som riešila zápaly prsníkov. 

Bola ochotná prísť aj počas sviatkov, pomohla mi nielen so zápalom ale pozrela aj malinkú, či sa správne vyvíja a vďaka tomu sme vedeli, že malá má uzdičky, ktoré sme neskôr riešili. 

Ako žena, prvorodička, po akútnej sekcii, po veľmi bolestivých začiatkoch s kojením a zápalami som sa chcela na kojenie po 2 týždňoch vykašlať, lebo ved načo, aj tak som nebola tá šťastná, ktorá by mala veľa mlieka. Vďaka Janke, ktorá ma psychicky podržala a pomohla mi prekonať moju prvú materskú krízu počas šestonedelia som to vydržala a malú už tretí mesiac kojím. Neviem si teraz predstaviť, žeby tomu tak nebolo. 

Lipirea Instagram, stránku, kurzy odporúčam všetkým budúcim mamičkám a mamičkám, ktoré majú problémy s dojčením. Verím, že pri druhom dieťati si už budem vedieť poradiť sama, ale ak nie, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a vďaka takým ľudom ako je Janka to ide vždy ľahšie."

Janka O.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

”Hoci som mala náročné tehotenstvo, aj vďaka predpôrodnému kurzu s pani Jankou som sa nesmierne tešila. 

Kurz bol skvelý! Spolu s manželom sme ho absolvovali z pohodlia domova a cítili sme sa veľmi príjemne z Jankynej, virtuálnej, spoločnosti. 

Už počas prvých hodín kurzu sme si povedali, že sme sa veľmi dobre rozhodli, keď sme si vybrali práve tento kurz a hoci sme chceli na ďalšie, nešli sme. Všetko čo sme chceli vedieť bolo povedané a hlavne tá ľudskosť nám veľmi učarovala. 

S pani Jankou som ostala v kontakte aj po kurze a priamo z pôrodnice som sa na ňu obrátila, aby mi pomohla s dojčením. Nebyť jej, určite by som teraz nedojčila. Som jej za všetko nesmierne vďačná a všade ju odporúčam. Napriek tomu, že naša komunikácia prebiehala iba online, pomohla mi 100x viac, ako zdravotnícky personál, s ktorým som bola aj v fyzickom kontakte. 

ĎAKUJEME ZA VŠETKO! “

Nicole O.

kurz "Mliečna dráha" - príprava na dojčenie

po neúspešnom predchádzajúcom dojčení

”Vďaka Vám sa mi mliečko v pôrodnici krásne rozbehlo, chlapček krásne hydratovaný bez žltačky, grgal mlieko, smolka odišla a sestričky sa chodili pozerať. 

Jasné, že sa mi naliali prsia opäť ako pri prvom dieťatku a aj boli horúce, ale bola som pripravená. Príprava je to čo som tentokrát nepodcenila a vďaka vám som dostala odpovede na moje otázky, ktoré sa vynorili po predchádzajúcom neúspešnom dojčení. Ale osobne by som takúto prípravu dopriala každej budúcej mame a hlavne prvomame. Pretože všetky tie otázky prídu po pôrode. 

Odstriekané kolostrum z posledného týždňa pred pôrodom je tá najlepšia vec čo som urobila, kanáliky boli uvoľnené. Po priložení malého na hruď som si oba dvorce natrela kvapkou mlieka a prisatie bolo nádherné.

Ďakujem, určite v tom pokračujte, myslím že takto máte reálne väčší dosah ako niekde na jednom oddelení v jednom meste ..“

Simonka Z.

Poradenstvo

”Som Jankinou sledovateľkou na IG a jej prístup si ma hneď získal.
Preto som neváhala a pri laktačnej kríze som sa na ňu obrátila. Jankina pohotová reakcia ma nie len upokojila ako prvorodičku, ale pomohola mi aj získať sebavedomie v kojení dcérky, ktorá na základe jej rád krásne pribrala :-).
Ďakujem ešte raz za takýto prístup, jankine IG príbehy ma neraz dojali, preto určite odporúčam každej mamičkej sa na ňu obrátiť pri akejkoľvek pochybnosti.“

Michaela Ď.

kurz "S láskou o pôrode a materstve"

”Absolvovala som online kurz "S láskou o pôrode a materstve". Janka sa veľmi dobre počúva, má upokojujúci a milý prejav, čo mi veľmi pomohlo sa pozitívne naladiť na pôrod a nadobudnúť dôveru v samú seba. 

Obavy vystriedala zvedavosť a odhodlanie túto životnú výzvu zvládnuť čo najlepšie. Kurz je nabitý cennými radami, dozvedela som sa základné informácie o pôrode, praktické veci čo si zobrať do pôrodnice, aj to ako sa starať o bábätko počas prvých týždňov. Pre prvorodičky veľmi odporúčam.“

Zuzka S. 

Poradenstvo

”Janku som oslovila keď mala moja dcérka 3 týždne. Veľmi jej ďakujem za cenné rady, ktoré mali pre mňa ako prvorodicku naozaj cenu zlata. Naučila ma ako uľaviť bábätku pri bolesti bruška pomocou masáži, ako správne dojčiť a celkovo má ukludnila. “