Referencie

Zuzana K.

Afirmácie "Kroky k tebe"


Rada by som vám poďakovala za Afirmácie, ktoré ste mi zaslala. Dodalo mi to neskutočnú silu a práve váš hlas ma sprevádzal tými najväčšími vlnami, nakoľko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Manžel nestihol dobehnúť. o 6:15 bol nález na 3 cm, o 7:05 už na 6-7cm a 7:12 som sama vybehla z izby niekoho pohľadať a ľahnúť si na box (bolo mi jedno ktorý). 7:21 bola dcérka na svete. Práve vaše afirmácie ma sprevádzali od tej pol 7 kedy som si ich začínala púšťať, že predsa nemôžem takto prežívať 3cm a dodali mi úžasnú silu, vďaka čomu som doslova vybehla z izby a v tých posledných kontrakciách doslova utekala na box. Ďakujem ešte raz, ste anjel.
Dcérka sa mi narodila a hneď sa jej podarilo prisať, za čo vďačím tiež vám a vašim radám, keďže s prvou dcérkou sme sa vytrápili. 

Bibiana M.

Kurz "S láskou o pôrode"


Kurz S láskou o pôrode mi

pomohol zodpovedať všetky otázky, ktoré sa víria hlavou každej budúcej mamičke par týždňov pred pôrodom. Odpovede prišli dokonca skôr, ako som ich stihla Janke poloziť. Aj to je znamenie toho, ako veľmi ženám rozumie a dokáže sa vcítiť do toho, čo ženy v každej fáze tehotenstva prežívajú. Veľmi som ocenila možnosť vyskúšať si viaceré uvoľňujúce techniky v pohodli domova pod odborným dohľadom Janky online. E-book je skvelý bonus, vďaka ktorému si hocikedy pripomínam cenne rady z kurzu. Ďakujem Janke za pomoc a určite nevynechám ani ďalšie nadväzujúce kurzy. 

Viktória 

Kurz "S láskou o dojčení" 


Dobrý deň Janka, som rada, že som absolvovala Váš kurz, hoci ľutujem že som o ňom nevedela ešte pred pôrodom. Som presvedčená o tom, že by som sa vyhla niektorým z problémov, ktoré teraz riešim a myslím, že niektoré už ani nevyriešim. Veľmi som sa sústredila na samotný pôrod, čo malo svoje opodstatnenie kvôli môjmu zdravotnému stavu a samozrejme sa mi to vyplatilo. Budem však múdrejšia pretože teraz viem, aké dôležité je venovať pozornosť aj tomu čo príde po pôrode. Problém s kojením samozrejme začal priamo v pôrodnici, aj napriek tomu že boli sestričky milé a snažili sa pomôcť. Chýbala však laktačná poradkyňa, aby to kojenie fungovalo správne. Prednáška bola veľmi poučná, dozvedela som sa veľa nových informácií. Niektoré využijem aj teraz hlavne čo sa týka polôh pri kojení. Určite odporúčam budúcim mamičkám absolvovať kurz a určite sa venovať kojeniu ešte pred pôrodom.

Helena K.

Kurz "S láskou o dojčení"


Včerejší kurz byl pro mě obohacujici určitě, vy jste milá, máte hlavně zdravý náhled na věci, nedoporučujeme zbytecne dráhy věci, doplňky vitaminu atd, na druhou stranu nejste ani žádná ezo žena, je vidět, že ve zdravotnictví prostě pracujete. Určitě se chci přihlásit i na další kurz. Jen se bojím, že to do porodu zapomenu :D ale na to mám vlastně ebook. Moc dekuju

Viktória V.

Ebook "V hniezde"


"V hniezde" som už aj prečítala a teda pri tých listoch mi tiekli slzy. Je to neskutočné ako dokáže matka milovať svoje dieťa a ako sa tento vzťah buduje zo dňa na deň viac a viac. Aj napriek tomu, že toto bude moje druhé babätko a pri prvom prebehol porôd aj šestonedelie pomerne v poriadku, veľmi som si chcela e-book od Vás prečítať, aby mi umožnil prežiť 600-nedelie (druhé ale možno posledné) vo väčšom pokoji, bez stresu a pochybností či to zvládam, hlavne s bábätkom, dcérou a manželom. V množstve opísaných pocitoch som sa našla a spomenula si na moje prvé 600-nedelie so Sárou. Čo píšete v knižke je čistá pravda. Budem si myšlienky z Vašej knižky pripomínať a vrátim sa k nim, keď budem počas začiatku pociťovať neistotu a nepokoj (ako som to mala občas pri prvej dcérke). Ďakujem. 


Anet B.

Kurz "Mliečna dráha" 


Díky kurzu Mliečna dráha určitě budu jistější v oblasti kojení. Po celou dobu kurzu jsem si připadala jako s kamarádkou na kávě, která mi předává důležité životní zkušenosti a znalosti. Oceňuji i informace, co dělat ještě v době těhotenství, a jak se připravit. Informace byly předávány uceleně a srozumitelně. Kvituji i zařazení videí, na kterých je vše ještě více přiblíženo samotné realitě.
Ještě jednou děkuji a těším se na další kurz, který bych ráda ještě před porodem stihla. :-) 

Dominika B.

Kurz "Mliečna dráha"

Kurz "Mliečna dráha" som si vybrala, aby som sa aspoň teoreticky pripravila na starostlivosť o bábätko po príchode domov. Tento kurz mi dal veľmi veľa zaujímavých rád, ktoré budem vedieť použiť v praxi a bábätko nezostane hladné ani keby sa nevedelo hneď prisať Kurz určite odporúčam aj iným budúcim maminkám, takisto odporúčam sledovať Instagram Lipirea, kde sa môžeme dozvedieť veľa ďalších informácií. Ďakujem

Mária H.

kurz "S láskou o pôrode a materstve"

Kurz "S láskou o pôrode a materstve" som si vybrala najmä preto, že obsahoval prierezovo všetky témy, o ktorých som ako prvorodička chcela vedieť.
Keď neviem, čo ma čaká chytí ma panika a stres, ale po tomto kurze sa cítim byť istejšia a mám predstavu, ako bude prebiehať pôrod cez príjem, až kým nás neprepustia z nemocnice, a tak sa nemusím zbytočne obávať ako bude celý proces fungovať.
Ďakujem, že som mohla byť súčasťou skvelého kurzu, ktorý ma obohatil a viem, že som si nemohla vybrať lepšie. :-)

Veronika P.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Lipirea blog mi odporučila moja blízka známa, tak som u Janky absolvovala najskôr predpôrodný kurz (online). Ja ako matka amatérka :-) som nečerpala informácie zo žiadneho iného zdroja, preto bol kurz pre mňa veľmi náučný.

Janka skončila kurz slovami: "ak by ste mali akékoľvek otázky, alebo by ste potrebovali poradiť, ozvite sa mi...". V mojom prípade som potrebovala pomoc hneď po pôrode, lebo dcéra sa mi nechcela poriadne prisať. Na moje prekvapenie Janka reagovala na moje Whatsapp správy takmer okamžite a poskytla mi individuálne poradenstvo, ktoré bolo pre mňa veľmi užitočné, lebo vieme, že v slovenských nemocniciach je téma dojčenie na druhej kolaji a ako prvorodička som bola úplne stratená. Janka mi však nepomohla iba cez správy, ale aj osobne, ked som riešila zápaly prsníkov.

Bola ochotná prísť aj počas sviatkov, pomohla mi nielen so zápalom ale pozrela aj malinkú, či sa správne vyvíja a vďaka tomu sme vedeli, že malá má uzdičky, ktoré sme neskôr riešili.

Ako žena, prvorodička, po akútnej sekcii, po veľmi bolestivých začiatkoch s kojením a zápalami som sa chcela na kojenie po 2 týždňoch vykašlať, lebo ved načo, aj tak som nebola tá šťastná, ktorá by mala veľa mlieka. Vďaka Janke, ktorá ma psychicky podržala a pomohla mi prekonať moju prvú materskú krízu počas šestonedelia som to vydržala a malú už tretí mesiac kojím. Neviem si teraz predstaviť, žeby tomu tak nebolo.

Lipirea Instagram, stránku, kurzy odporúčam všetkým budúcim mamičkám a mamičkám, ktoré majú problémy s dojčením. Verím, že pri druhom dieťati si už budem vedieť poradiť sama, ale ak nie, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a vďaka takým ľudom ako je Janka to ide vždy ľahšie."

Dida H.

e-book "V hniezde"

Dobrý deň prajem. Knihu som dočítala a bola úžasná. Veľa som si z nej zobrala a pomôže mi prežiť druhé šestonedelie v kľude a harmónii. Pomôže Našej novej rodine. Prvé bolo pre mňa veľmi náročné pretože som riešila svokrovcov. Bolo to neúnosné, robili na nás veľké tlaky a ja keď som sa odstrihla lebo ma už totálne zablokovali tak to riešili na muža. Mali sme veľké hádky kvôli nim. Malý syn sa mi približne pol roka priečil na prsníkoch a bola som z toho zúfalá. Nočné dojčenie bolo unavenejšie lebo mi išla nonstop hlava. Cítil zo mňa stres. Presné hodiny a dni určené nimi. A výčitky že ho dva týždne nevideli. Otras. Teraz mi muž hovorí že to bude úplne inak a som silnejší ako predtým. Postavím sa pred tvoju izbu v pôrodnici s mečom a budem Vás chrániť. Aj napriek ťažkému obdobiu je malý úžasný, vysmiaty a plný lásky. Je zrkadlom mňa a vidím, že je v poriadku. Myslím že aj vďaka tomu že som ho uchránila pred otravnými a manipulatívnymi svokrovcami. Mám otázku. Je normálne? Mali sme pred narodením syna normálny vzťah aj keď mi vadili občas. A teraz keď robili tie tlaky na nás a manipulovali a to všetko. Môže sa to tak zmeniť a vo mne to zanechalo veľké rany. Že im neviem akoby odpustiť za to čo krásne nám zobrali. Lebo to bolo nonstop o nich. My sme si ich nosili až do postele. A narušilo nám to aj partnerský vzťah. Že sa hnevám aj na muža že nás nechránil. Už sa to nedá vrátiť viem len chcem vedieť či tie pocity sú normálne. Lebo s tým dosť bojujem.Ďakujem za odpoveď a za podporu vo Vašej knihe. Robíte pre Nás krásnu vec. S pozdravom Dida.

Michaela S.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Na Jankin online kurz príprava na pôrod a materstvo som sa prihlásila v siedmom mesiaci tehotenstva. Bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Vďaka Janke som sa pôrodu vôbec nebála. Vďaka Janke som mala jasnú predstavu, čo počas pôrodu, a bezprostredne po ňom chcem, aby sa somnou, a s mojim chlapčekom dialo. To, že mi veľa z toho nevyšlo som tiež brala vďaka kurzu s Jankou úplne v pohode, lebo som vedela, že pôrod je živý proces, a nič sa nedá dopredu naplánovať. Predstava ktorej som sa však držala, mi zachránila hlavu. Vďaka Janke som ten 20 hodinový pôrod zvládla bez epidurálu. A tlačenie? Pamätám si ako mi PA povedala, že ideme tlačiť. Pred očami sa mi objavila Janka Presne som vedela, ako dýchať, kde tlačiť, ako tlačiť, a odrazu sa vo mne nabrala taká obrovská sila, že som sama ostala zaskočená. A dojčenie? Vďaka kurzu som vedela, že dojčiť budem, vedela som čo mám robiť ešte pred samotným pôrodom, tesne po ňom aj čo všetko ma ohľadom dojčenia čaká a neminie. A kolektor materského mlieka....dovtedy som nevedela, že niečo také existuje, a vďaka nemu mám plný mrazák mlieka. Dozvedela som sa aké multifunkčné využitie materské mliečko má. Zbohom novorodenecké akné či suchá pokožka......

Po pár týždňoch od pôrodu som sa na Janku obrátila aj s otázkami ohľadom dojčenia, ktoré sa mi za ten čas so synčekom nazbierali. Odhalili sme diastázu a skrytý reflux. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM Janka.

Odporúčam všetkým budúcim maminám, aj maminkám s otázkami, všetkymi desiatimi!!!!!"

Janka O.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Hoci som mala náročné tehotenstvo, aj vďaka predpôrodnému kurzu s pani Jankou som sa nesmierne tešila.

Kurz bol skvelý! Spolu s manželom sme ho absolvovali z pohodlia domova a cítili sme sa veľmi príjemne z Jankynej, virtuálnej, spoločnosti.

Už počas prvých hodín kurzu sme si povedali, že sme sa veľmi dobre rozhodli, keď sme si vybrali práve tento kurz a hoci sme chceli na ďalšie, nešli sme. Všetko čo sme chceli vedieť bolo povedané a hlavne tá ľudskosť nám veľmi učarovala.

S pani Jankou som ostala v kontakte aj po kurze a priamo z pôrodnice som sa na ňu obrátila, aby mi pomohla s dojčením. Nebyť jej, určite by som teraz nedojčila. Som jej za všetko nesmierne vďačná a všade ju odporúčam. Napriek tomu, že naša komunikácia prebiehala iba online, pomohla mi 100x viac, ako zdravotnícky personál, s ktorým som bola aj v fyzickom kontakte.

ĎAKUJEME ZA VŠETKO! "

Erika M.

kurz "Čiara nového života" - príprava na s.c. + LP

"Všetci sa ma pýtajú, ako to, že som cool mama, nemám stresy, všetko zvládam, nepotrebovala som pomoc rodičov ani svokry v prvých týždňoch, ako to, že viem prebaľovať, kúpať a vôbec starať sa o bábätko akoby som mala doma už 5 detí.

Už neviem, ako som narazila na Váš profil na instagrame, ale hneď som vedela, že sa zverím do vašich rúk. Absolvovala som individuálny kurz, bol rozdelený na 2 časti, každá mala vyše 2 hodín. Bol šitý na mieru kvôli môjmu naplánovanému cisárskemu rezu, prebrali sme všetko od 3. trimestra, pôrodu, prvých dní v nemocnici až po starostlivosť o bábätko. Na všetky otázky som dostala odpoveď, získala som sebaistotu a v podstate ma nič neprekvapilo. Som typ človeka čo je rád pripravený na všetky scenáre a tento kurz splnil moje očakávania do bodky. Keď ma v nemocnici kvôli navretým a tvrdým prsiam odbili so začínajúcim zápalom a odporučili mi antibiotiká, obrátila som sa na Janku a riadila sa jej pokynmi. Stačilo párkrát odsať a žiadny zápal nenastal. Oceňujem ochotu, Janka je pre túto prácu ako stvorená, každej budúcej mamičke by som ju odporučila. Robíte krásnu prácu. Ďakujem vám."

Nicole O.

kurz "Mliečna dráha" - príprava na dojčenie po neúspešnom predchádzajúcom dojčení

"Vďaka Vám sa mi mliečko v pôrodnici krásne rozbehlo, chlapček krásne hydratovaný bez žltačky, grgal mlieko, smolka odišla a sestričky sa chodili pozerať.

Jasné, že sa mi naliali prsia opäť ako pri prvom dieťatku a aj boli horúce, ale bola som pripravená. Príprava je to čo som tentokrát nepodcenila a vďaka vám som dostala odpovede na moje otázky, ktoré sa vynorili po predchádzajúcom neúspešnom dojčení. Ale osobne by som takúto prípravu dopriala každej budúcej mame a hlavne prvomame. Pretože všetky tie otázky prídu po pôrode.

Odstriekané kolostrum z posledného týždňa pred pôrodom je tá najlepšia vec čo som urobila, kanáliky boli uvoľnené. Po priložení malého na hruď som si oba dvorce natrela kvapkou mlieka a prisatie bolo nádherné.

Ďakujem, určite v tom pokračujte, myslím že takto máte reálne väčší dosah ako niekde na jednom oddelení v jednom meste .."

Peťka

o e-booku "V hniezde"

Dobrý deň, Janka. Včera som dočítala Váš ebook V hniezde. Ešte stále v sebe spracovávam všetky emócie, ktoré sa mi s ním vyplavili. Aj keď už mám pár týždňov po 600-nedelí, tak všetky info v ňom boli pohladením pre dušu. A hlavne ma utvrdili a posilnili v mojej intuícii, že ja ako mama viem čo je pre moje dieťatko najlepšie, napriek všetkým radám zvonka. Okrem obrovského množstva praktických info (čo mám od Vás aj z kurzu), je v ňom cítiť presne to, čo čerstvá mamina potrebuje - dôvera, porozumenie a povzbudenie. Aj teraz, keď občas príde s maličkým ťažšia chvíľa, tak mi v hlave znejú myšlienky z ebooku a ja sa za krátku chvíľu dokážem namiesto nervovania nadýchnuť a vydýchnuť, upokojiť sa a pripomenúť si, že pre toho malého človiečika som celý vesmír. Ďakujem, pohladilo ma to po mojej duši PS: Ani nemusím písať, že pri tých listoch na konci už išli slzy.. A v menšej obmene ich s dovolením prepíšem aj do synčekovej pamätnej knižky, lebo v nich je zachytené všetko.

Michaela Ď.

kurz "S láskou o pôrode a materstve"

"Absolvovala som online kurz "S láskou o pôrode a materstve". Janka sa veľmi dobre počúva, má upokojujúci a milý prejav, čo mi veľmi pomohlo sa pozitívne naladiť na pôrod a nadobudnúť dôveru v samú seba.

Obavy vystriedala zvedavosť a odhodlanie túto životnú výzvu zvládnuť čo najlepšie. Kurz je nabitý cennými radami, dozvedela som sa základné informácie o pôrode, praktické veci čo si zobrať do pôrodnice, aj to ako sa starať o bábätko počas prvých týždňov. Pre prvorodičky veľmi odporúčam."

Simonka Z.

Poradenstvo

"Som Jankinou sledovateľkou na IG a jej prístup si ma hneď získal.
Preto som neváhala a pri laktačnej kríze som sa na ňu obrátila. Jankina pohotová reakcia ma nie len upokojila ako prvorodičku, ale pomohola mi aj získať sebavedomie v kojení dcérky, ktorá na základe jej rád krásne pribrala :-).
Ďakujem ešte raz za takýto prístup, jankine IG príbehy ma neraz dojali, preto určite odporúčam každej mamičkej sa na ňu obrátiť pri akejkoľvek pochybnosti."

Janka J.

Rebozo masáž

Rada by som sa podelila i o môj pocit..Nie je asi častý a ani opisovaný v knižkách či článkoch...

Som už mamina. Prešla som si tehotenstvom, šestonedelím i materstvom..No napriek tomu som sa dostala do situácie, kedy som si nevedela pomôcť. Pri zistení pozitívneho tehotenského testu ma chytila panika a neskôr dopadla na mňa popôrodná dlho potlačovaná depresia.. Depresia z prvého rizikového tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, starostlivosti o predčasné narodené dvojičky, z náročnej starostlivosti prvé mesiace či roky... Depresia zo strát... Zrazu ma neobklopila radosť, ale strach a stres. Plakala som 2 týždne. Až nakoniec sa moje telo zablokovalo a nevedela som zvládnuť deň ani noc... Triasla som sa, nevedela som prijímať jedlo... Až nakoniec ma objala jedna úžasná ŽENA a ponúkla mi pomoc. Ja som ju priala a bolo to niečo magické. Pomohlo mi jej jemne a pravdivé slovo, pochopenie a hlavne (kvôli čomu toto všetko píšem) je rebozo. Vrelo odporúčam. Janinka, si skvelá v tom čo robíš, máš môj obdiv.

Evka

o e-booku "V hniezde"

Krásna knižka. Naozaj. Síce veľa informácií už mala od teba po kurze , ale je super sa k tomu vrátiť. Manžel ju čítal tiež a teraz mi občas pripomína niektoré vety odtiaľ.

Mohli by ju dávať maminkám pri narodení bábätká v hneď nemocnici, ako návod pre prvé dni s bábätkom. Lebo tam ti nič nikto nepovie, neukáže, nemajú čas. A slzičky mi tiekli pri tých posledných listoch pre mamičku, pre otecka, pre bábätko. Ja viem hormóny ale ja tak. S takou láskou ako je napísaná to je až neskutočne.

Dzussik

o e-booku "V hniezde"

Dobrý deň Janka, ja len som sa chcela poďakovať za e-book V hniezde :) ešte doteraz mám slzy v očiach zo záverečných listov, sú krásne :) kiežby som ju mala možnosť prečítat ako prvorodička, možno by veľa vecí šlo ľahšie :) nevadí, aj pre druhorodičku je to skvelá, citlivá, láskavá a najmilšia kniha, akú si žena pred narodením bábätka môže prečítať :) veľmi mi pomohla ukľudniť sa pred druhým pôrodom a pevne verím, že aj dojčenie pri druhom bábätku pôjde o dosť jednoduchšie, keď mamina bude kľudnejšia :)) ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré, ste skvelá v tom, čo robíte, kiež by bolo viac takých žien pre tehuľky a mamičky :)

Mirka L.

kurz "S láskou o pôrode a materstve"

Milá Janka, chcela poďakovať za všetky múdrosti, ktoré mi váš online kurz dal. Na všetko denne myslím, opakujem si, prežívam znova. Mala som ho už v máji, len som nejak nemala čas napísať recenziu. Som vám tak vďačná. Už po kurze som mala pocit, že môžem ísť rodiť. Priniesol mi upokojenie, znalosti, všetko, čo som od neho očakávala a ešte mnohonásobne viac. Možno si ma nebudete pamätať a možno hej. Mala som dosť zvedavých otázok. Denne som na vás v nemocnici myslela, muselo sa vám aj štikať. Verím, že s vašimi radami z kurzu všetko s Elim zvládneme, či už kontrakcie, pôrod alebo starostlivosť o naše voňavé bábätko. Za všetko vám zo srdca ďakujem a odporúčam vás kade chodím, ste to najlepšie, čo sa mi mohlo v tehotenstve stať.

Ste úžasná žena a ďakujem za všetky rady a príspevky, ktoré pre nás s láskou pripravujete.

Evka K.

Kurz "Budeme traja"

Dobrý deň,
chcela by som sa touto cestou poďakovať za kurz u Vás bol veľmi nápomocný pri pôrode a aj teraz pri starostlivosti o malú. :) Malá Lili sa nám narodila 22.10.2021 bez väčších komplikácií. Hneď po pôrode sa jej podarilo správne prisať a všetko prebehlo bez väčších problémov. Vďaka radám od teba som bola počas pôrodu istejšia a vedela som čo cca očakávať. Kurz veľmi pomohol aj mne aj manželovi keďže sme nemali žiadne skúsenosti s deťmi a mali sme trošku obavy ako to budeme zvládať, ale veľmi rýchlo sme sa do toho dostali a baví nás staranie sa o krásneho červíčka čo máme doma. Ďakujem ešte raz za všetky cenné rady z osobného stretnutia a aj z ebooku, prikladám foto nášho pokladu. :)

Zuzka S.

Poradenstvo

"Janku som oslovila keď mala moja dcérka 3 týždne. Veľmi jej ďakujem za cenné rady, ktoré mali pre mňa ako prvorodicku naozaj cenu zlata. Naučila ma ako uľaviť bábätku pri bolesti bruška pomocou masáži, ako správne dojčiť a celkovo má ukludnila. "