Cisársky rez nebolí...

08.02.2024

V 8 mesiaci si idete na poradňu, kde vám vyskočí tlak do nebies. Ihneď hospitalizácia, po chvíľke cisársky. Takto som si to nepredstavovala. Celková anestéza, bábätko prvý krát vidíte po pár dňoch. Je malinké, nezrelé. Nevie sa prisať, a keď sa už po pár dňoch prisaje, veľmi to bolí. Inkubátor, odsajete do 10ml. Tlak neklesá. Takto som si to nepredstavovala. Neľúbim ho ešte. Príchod domov, otázky kojíš? Cisársky nebolí...!? Veď hlavne, že ste zdraví. Neplač už. Nenos ho toľko, zvykne si. Neustále rýpanie sa blízkych v otázkach pôrodu a kojenia. Odsajete stále len 10ml. 3 týždne neustíchajúceho plaču, vášho. Bylinky, smrdíte, odsajete stále len 10ml, všetko bolí. Duša, rana, odsávanie, prisávanie. Tlak neklesá. Skoro všetky kamarátky rodili spontánne, kojili. Len jedna, čo rodila cisárskym vám rozumie. Takto som si to nepredstavovala. Začínam ľúbiť. Začínam sa zmierovať.


Ste skvelé, silné, odvážne, dokážete čeliť všetkému a všetkým... Nezáleží na tom, čo si myslia druhí, ale čo si myslíte vy.
Nedajte sa odradiť rečami, keď cítite potrebu nosiť vaše bábätko, noste ho. Veď ako sa máte zaľúbiť a vyliečiť?
Robte všetko, čo vám hovorí vaše srdce a vaše dieťa, nie čo hovorí mama alebo svokra. Ak sa boja, že si na nosenie bábātko zvykne, nedajte im ho do rúk na tú chvíľu, kým sú u vás. Nedovoľte im zasahovať do vášho vzťahu s ním.
Oni už deti mali. Môžu vám pomôcť navariť, požehliť, môžu vás objať. Ak vás majú potápať a rýpať vám v ranách, nepotrebujete ich teraz pri sebe.
Nedajte si pokaziť tieto už aj tak ťažké dni.
Vaše bábätko vás miluje. Bezhranične. Aj keď ste rodili cisárskym, aj keby ste ho porodili nosnou dierkou, aj keď nekojíte, aj keď ste teraz ešte zmätená.
Koľké z vás ste sa tu našli?