Verra Plodnosť Booster pre mužov

Verra Booster pre mužov bol na základe najnovších klinických štúdií zostavený tak, aby pomohol párom na ceste k bábätku. Obsahuje nenahraditeľné aminokyseliny, mikronutrienty, antioxidanty, Verra Bio Antioxidant Blend a stopové prvky, ktoré podľa najnovších klinických štúdií zlepšujú kvalitu a množstvo spermií, a tým zvyšujú šancu na počatie. Jednotlivé zložky sú v dennej dávke obsiahnuté v množstve, ktoré vedie k skvalitneniu mužského reprodukčného zdravia. Vysoko vstrebateľné zložky navyše dodajú telu nenahraditeľné živiny v čase plánovania počatia.

180 kapsúl

Počet spermií mužov sa za posledných päťdesiat rokov znížil takmer o polovicu. Zlepšenie kvality spermií, a tým aj zvýšenie pravdepodobnosti počatia, je možné docieliť predovšetkým dodržiavaním zdravej stravy a zdravého životného štýlu. Preto sme pre vás na základe najnovších klinických štúdií a v spolupráci s odborníkmi pripravili tento prémiový produkt.

PLODNOSŤ Booster pre mužov je vyvinutý aj vyrobený v Českej republike z certifikovaných surovín. Produkt je kontrolovaný Štátnym zdravotným ústavom (SZÚ), ktorého certifikácie v blízkej dobe budú na našich webových stránkach.

DÁVKOVANIE

6 kapsúl denne s jedlom. Zapite vodou 3 kapsule po raňajkách a 3 kapsule po obede.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výživový doplnok. Skladujte v suchu. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Vhodné pre vegánov. Neodporúčame kombinovať tento produkt už s ďalšími produktmi obsahujúce karnitín. Pre zdravých jedincov.

ZLOŽENIE

L-karnitín pôsobí ako kofaktor na transport mastných kyselín s dlhým reťazcom v mitochondrii, uľahčuje oxidačné procesy a zvyšuje produkciu bunkovej energie. V podpore mužskej plodnosti zlepšuje motilitu (pohyblivosť) spermií a znižuje hladiny ROS (reaktívnych foriem kyslíka) v spermiách. Ďalšie štúdie tiež naznačujú, že L-karnitín zvyšuje pohyblivosť a kvalitu spermií.

L-arginín je esenciálna aminokyselina, ktorá hrá dôležitú úlohu v metabolizme dusíka ako medziprodukt močovinového cyklu. Je teda nevyhnutný pre detoxikáciu amoniaku. V klinickej štúdii po štyroch mesiacoch doplňovania L-arginínu zaznamenali zvýšené množstvo spermií, pohyblivosť a objem.

Pycnogenol je prírodný extrakt z borovej kôry, ktorý zvyšuje množstvo morfologicky (tvarovo) a funkčne normálnych spermií (4). Zvyšuje objem, koncentráciu a tvar. Kombinácia L-arginínu s Pycnogenolom je výhodná pre neplodných mužov na zlepšenie kvality spermií a zároveň na zlepšenie erektilných funkcií.

Koenzým Q10 je zlúčenina rozpustná v tukoch, ktorej hladiny úzko súvisia s celkovou oxidatívnou aktivitou, pretože je súčasťou mitochondriálneho dýchacieho reťazca. Moduluje génovú expresiu, bunkovú signalizáciu, transport a metabolizmus. U neplodných mužov štúdie preukázali, že majú nízke hladiny Koenzýmu Q10. Jeho dopĺňanie je spojené so zlepšením parametrov spermií a antioxidačného stavu u mužov s idiopatickou oligoasthenoteratozoospermiou.

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch. V ľudskom tele má mnoho funkcií, podieľa sa na procese delenia buniek, prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí, činnosti svalov a funkcii imunitného systému. V mužskom reprodukčnom systéme štúdie demonštrujú, že má priaznivý vplyv na kvalitu spermií, konkrétne na jeho motilitu (pohyblivosť).

Zinok prispieva k normálnej hladine testosterónu v krvi a normálnej plodnosti a reprodukcii. Ďalej prispieva k normálnej syntéze makroživín, bielkovín a DNA.

Vitamín C a E prispievajú k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Podľa štúdií existuje významná súvislosť medzi suplementáciou antioxidantov a jedným alebo dvoma parametrami spermií a môže viesť k zlepšeniu koncentrácie spermií, motility, morfológie a niekedy aj integrity DNA.

Kyselina listová (B9) patrí medzi vo vode rozpustné vitamíny skupiny B. Koenzýmy folátu hrajú kľúčovú úlohu v metabolizme jednouhlíkatých zvyškov, pri tvorbe nukleových kyselín a DNA. Pretože sa kyselina listová zúčastňuje mnohých biochemických procesov, rýchlo rastúce a množiace sa bunky potrebujú jej dostatočný prísun. Podľa štúdie z roku 2021 môže nedostatok folátu spôsobiť poškodenie DNA spermií.

Selén je podstatným prvkom pre normálny vývoj semenníkov, spermatogenézu, motilitu (pohyblivosť) a funkciu spermií. Selén prispieva k normálnej spermatogenéze ak ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. V štúdii M. K. Moslemi zistili že kombinácia vitamínu E so selénom môže zlepšiť kvalitu spermií alebo pomôcť pri dosiahnutí normálneho tehotenstva.

Verra Bio Antioxidant Blend: Čučoriedky, jablká, červená repa, čierne ríbezle sú plné dôležitých antioxidantov. Oxidatívny stres je spôsobený nerovnováhou medzi ROS (reaktívne formy kyslíka) a antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné v prevencii mnohých ochorení. Autori štúdie z roku 2020 zistili, že antioxidanty zlepšujú kvalitu spermií. Majú vylepšiť pohyblivosť, množstvo a morfológiu spermií.

Beta-karotén je provitamín vitamínu A, ktorý je tiež vysoko antioxidačne aktívny. Jeho funkcia spočíva v boji proti voľným radikálom. V štúdii z roku 2015 zistili, že beta-karotén znižuje fragmentáciu DNA a lipidovú peroxidáciu v spermiách cez jeho antioxidačný efekt.


Zloženie: 6 kapsúl obsahuje (% RHP*)
L-karnitin (L-karnitin báze) 2000 mg -
Vitamin C (L-askorbová kyselina) 500 mg 625%
L-Arginin 250 mg -
Verra Bio Antioxidant Booster 175 mg -
- bio prášok z čučoriedok 50 mg -
- bio prášok z jabĺk 50 mg -
- bio prášok z čiernej ríbezle 50 mg -
- bio prášok z červenej repy 25 mg -
Extrakt z borové kôry 100 mg -
Koenzym Q10 30 mg -
Vitamín E (DL-α-tokoferyl-acetát) 12 mg 100%
Zinok (glukonan zinečnatý) 10 mg 100%
Betakaroten 4,5 mg -
Kyselina listová (L-methylfolát vápenatý) 200 μg 100%
Selén (L-seleno-methionin) 70 μg 127%
Vitamín D (ergokalciferol) 25 μg 500%
**RHP - Denné referenčné hodnoty príjmu vitamínov a
minerálnych látok.

 Zľava do vypredania zásob. Bežná cena 42,99e.

35,99 €