Verra komplex po pôrode

Dostupné od 3.septembra

Verra Komplex po pôrode je prémiový
doplnok stravy pre ženy po pôrode
obsahujúce vitamíny na regeneráciu, podporu dojčenia, rast vlasov a na udržanie normálneho stavu pokožky.

Pôrod je veľmi náročný proces, ktorý je veľkou záťažou ako pre bábätko, tak aj pre mamičku. Po pôrode je pre mamičku dôležité, aby doplnila dôležité mikronutrienty, ktoré spolu s krvou pri pôrode stratila.

Divoká špargľa (asparagus racemosus) je už dlhé roky považovaná za prírodný galaktogog. Divoká špargľa, nazývaná šatavari, sa v Indii po stáročia používa pre svoj galaktogénny efekt a je pre toto použitie tiež zaradená do oficiálneho ajurvédskeho liekopisu. Asparagus racemosus je však iný druh špargle, než s ktorou sa bežne stretnete v kuchyni (Asparagus officinalis). Koreň divokého špargle obsahuje steroidné saponíny a flavonoidy, ktoré sú pravdepodobne zodpovedné za jeho galaktogénny efekt.

Ďalšou galaktogénnou zložkou je Voluntas, ktorý obsahuje kombináciu troch rastlín. Pískavica grécke seno (Trigonella foenum-graecum), pestrec mariánsky (Silybum marianum L. Gaertn) a fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare Mill) sú známe prírodné galaktogogy a spoločne podporujú zdravú produkciu materského mlieka.

Vápnik by mal tvoriť veľkú zložku príjmu matky počas tehotenstva a tesne po pôrode, aby chránil kosti matky, ktoré majú v tomto období sklony k rednutiu. Zároveň je dôležitý pre dojčené dieťa na správny vývoj jeho skeletu.

Doplnenie železa po pôrode hrá zásadnú úlohu v prevencii rozvoja anémie a znížení miery únavy matky. K správnemu metabolizmu železa navyše prispieva vitamín A, ktorý je tiež obsiahnutý v Komplexe po pôrode. Vitamín A sa podieľa na udržaní normálneho stavu zraku, imunitného systému a pokožky.

Zinok prispieva k regenerácii po pôrode, správnemu fungovaniu metabolizmu a pre rast dieťaťa. Doplnenie zinku môže mať navyše pozitívny vplyv na popôrodnú depresiu.

Jód zohráva dôležitú úlohu v metabolizme a svoj význam má pri ranom vývoji a raste nervovej sústavy a ďalších orgánov dieťaťa.

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch. Ovplyvňuje metabolizmus vápnika a je preto dôležitý pre správny rast kostí bábätka.

Cholín prispieva k udržaniu normálnej činnosti pečene

Biotín prispieva k normálnemu stavu pokožky, vlasov a nechtov.

Vitamín C, známy antioxidant, sa podieľa na udržaní normálneho stavu energetického metabolizmu, nervovej sústavy, imunitného systému a znižuje mieru únavy a vyčerpania.

Vitamíny skupiny B prispievajú k normálnemu stavu pokožky a imunitného systému. Vitamín B6 prispieva k normálnej syntéze cysteínu.

Suplementácia vitamínu E zaisťuje zvýšenie prísunu a-tokoferolu cez materské mlieko, čo prispieva k motorickému a duševnému vývoju novorodenca a tiež posilňuje obranyschopnosť proti oxidatívnemu stresu.

Dávkovanie:

3 kapsule denne s jedlom. Zapite dostatočným množstvom vody po raňajkách alebo po obede.

Zloženie

Zloženie v 3 kapsulách: Vápnik (citrát vápenatý), cholín (cholín bitartrát), obal kapsule (hydroxypropylmetylcelulóza), Verra Antioxidant Lactation Booster (špargľa hroznovitá (Asparagus racemosus), Voluntas R (pieskavice racenseum) mariánsky (Silybum marianum L. Gaertn), fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare Mill), bio prášok z jabĺk, bio prášok z čučoriedok, bio prášok z čiernych ríbezlí, vitamín C (kyselina askorbová), L-cysteín báza, L-tyrozín, želiez (bisglycinát železnatý), niacín (nikotínamid), zinok (glukonan zinočnatý), vitamín E (DL-a-tokoferyl-acetát), vitamín B5 (D-pantotenát vápenatý), protispekavá látka: stearan horečnatý; vitamín B2 (riboflavín) B6 (pyridoxín-hydrochlorid), vitamín B1 (tiamín), vitamín A (retinol acetát), kyselina listová (L-metylfolát vápenatý), jód (jodid draselný), vitamín B7 (biotín), selén (L-seleno-metionín), vitamín D2 (ergokalciferol), vitamín B12 (metylkobalamín).

29,99 €