Skupinové kurzy

ONLINE S láskou o pôrode a materstve - 8. a 9. október 2022
ONLINE S láskou o pôrode a materstve - 8. a 9. október 2022

Naučte sa počúvať svoje telo pri pôrode, nájsť vhodné polohy a správne vnútorné nastavenie na prekonanie bolestí pri kontrakciách. Preberieme si prípravu tela na pôrod, príjem na pôrodnú sálu a jednotlivé pôrodné doby. Povieme si, ako nám môže byť partner nápomocný a jeho najdôležitejšie úlohy. Nacvičíme si správne dýchanie a efektívne tlačenie pri samotnom pôrode, pripravíme svoje telo a myseľ na čo najprirodzenejšie narodenie Vášho bábätka. Taktiež si prejdeme základné informácie o pôrode cisárskym rezom, období šestonedelia a začiatkoch dojčenia, aby ste boli správne naladená a pokojná v prvých mesiacoch po narodení bábätka. Nacvičíme si správne držanie novorodenca, dojčenie, kúpanie, prebaľovanie, starostlivosť o pupček a prvú masáž. Naučíme sa rozoznávať základné potreby dieťatka a ako správne na ne reagovať.
Prednášky sú vhodné od 16.týždňa tehotenstva (ideálne od 25 do 37 týždňa), pre prvorodičky, ale aj pre viac rodičky. Kurz pozostáva z dvoch stretnutí (2 dní), každá prednáška trvá 2,5 až 3 hodiny. Aj pri skupinovom kurze je čas na Vaše otázky.

Súčasťou kurzu sú poučné videá a e-book plný hodnotných informácií (výbavička do pôrodnice, výbavička pre bábätko, masážne hmaty, dojčenie a všetky potrebné informácie, o ktorých si na kurze budeme hovoriť. V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť zo zdravotných dôvodov o peniažky neprídete.

Kurz S LÁSKOU O PôRODE A MATERSTVE je prípravou na intuitívny pôrod, dojčenie a starostlivosť o bábätko

Kde: online cez ZOOM                     Kedy: od 9:30                         Termín: 8. a 9.októbra (sobota a nedeľa)                        Cena: 60e 

V prípade záväznej rezervácie termínu prosím vyplňte objednávací formulár. Po vyplnení a odoslaní Vám následne príde mail s bližšími informáciami. 

MALINOVO OSOBNE S láskou o pôrode a materstve -        14., 15. a 16.októbra
MALINOVO OSOBNE S láskou o pôrode a materstve - 14., 15. a 16.októbra

Naučte sa počúvať svoje telo pri pôrode, nájsť vhodné polohy a správne vnútorné nastavenie na prekonanie bolestí pri kontrakciách. Preberieme si prípravu tela na pôrod, príjem na pôrodnú sálu a jednotlivé pôrodné doby. Povieme si, ako nám môže byť partner nápomocný a jeho najdôležitejšie úlohy. Nacvičíme si správne dýchanie a efektívne tlačenie pri samotnom pôrode, pripravíme svoje telo a myseľ na čo najprirodzenejšie narodenie Vášho bábätka. Taktiež si prejdeme základné informácie o pôrode cisárskym rezom, období šestonedelia a začiatkoch dojčenia, aby ste boli správne naladená a pokojná v prvých mesiacoch po narodení bábätka. Nacvičíme si správne držanie novorodenca, dojčenie, kúpanie, prebaľovanie, starostlivosť o pupček a prvú masáž. Naučíme sa rozoznávať základné potreby dieťatka a ako správne na ne reagovať. Prednášky sú vhodné od 16.týždňa tehotenstva (ideálne od 25 do 37 týždňa), pre prvorodičky, ale aj pre viac rodičky. Kurz pozostáva z troch stretnutí (3 dní), každá prednáška trvá 2 hodiny. Posledné víkendové stretnutia sú aj  s oteckami. 

Aj pri skupinovom kurze je čas na Vaše otázky.

V prípade záväznej rezervácie termínu prosím vyplňte objednávací formulár. Po vyplnení a odoslaní Vám následne príde mail s bližšími informáciami. 
Súčasťou kurzu sú poučné videá a e-book plný hodnotných informácií (výbavička do pôrodnice, výbavička pre bábätko, masážne hmaty, dojčenie a všetky potrebné informácie, o ktorých si na kurze budeme hovoriť. V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť zo zdravotných dôvodov o peniažky neprídete.

Kurz S LÁSKOU O PôRODE A MATERSTVE je prípravou na intuitívny pôrod, dojčenie a starostlivosť o bábätko


Kde: RC Família v Malinove            Kedy: od 18:00           Termín: 14., 15. a 16. októbra (piatok, sobota a nedeľa)            Cena: 85e

V prípade rezervácie termínu prosím vyplňte mailovú adresu do formuláru a odošlite. Následne vám príde mail s bližšími informáciami.  


Mliečna dráha - 5. novembra
Mliečna dráha - 5. novembra

Kurz MLIEČNA DRÁHA je prípravou na dojčenie pre prvorodičky, a aj pre viacrodičky (ak predchádzajúce dojčenie vo Vás zanechalo veľa nezodpovedaných otázok, nedoliečených rán). Naučíme sa základné informácie o dojčení, nacvičíme si správne polohy pri dojčení a taktiež si prejdeme základné problémy, ktoré vás môžu stretnúť, aby ste vedeli správne zareagovať.  Súčasťou kurzu je e-book nabitý informáciami a nápomocné videá. Kurz trvá 2 hodiny.

Kde: online cez ZOOM                             Kedy: od 10:00                                  Termín: 5.november (sobota)                         Cena:25e
V prípade rezervácie termínu prosím vyplňte mailovú adresu do formuláru a odošlite. Následne vám  príde mail s bližšími informáciami.  

O tebe a o mne - 3.december
O tebe a o mne - 3.december

Šestonedelie je jedným z najťažších období v živote ženy a aj dieťatka. Všetko sa spolu učíte, vžívate sa ako rodina a snažíte sa obaja zrehabilitovať po pôrode.

Povieme si, ako sa na neho čo najlepšie pripraviť, čo si nachystať už dopredu na doma. Prejdeme si základnú starostlivosť o seba - hygienu, ošetrovanie poranení, najčastejšie problémy, ktoré môžu nastať a ako ich čo najúčinnejšie riešiť.

Buďte pripravená, správne naladená a pokojná v prvých mesiacoch po narodení bábätka. Nacvičíme si správne držanie novorodenca, kúpanie, prebaľovanie, starostlivosť o pupček a prvú masáž. Naučíme sa rozoznávať základné potreby dieťatka a ako správne na ne reagovať. Kurz trvá cca 3 hodiny.

Kde: online cez ZOOM                     Kedy: od 10:00                      Termín: 3.decembra (sobota)                        Cena:35e

V prípade rezervácie termínu prosím vyplňte mailovú adresu do formuláru a odošlite. Následne vám príde mail s bližšími informáciami. Ak sa nebudete môcť zúčastniť zo zdravotných dôvodov o peniažky neprídete.

Referencie

Veronika P.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Lipirea blog mi odporučila moja blízka známa, tak som u Janky absolvovala najskôr predpôrodný kurz (online). Ja ako matka amatérka :-) som nečerpala informácie zo žiadneho iného zdroja, preto bol kurz pre mňa veľmi náučný.

Janka skončila kurz slovami: "ak by ste mali akékoľvek otázky, alebo by ste potrebovali poradiť, ozvite sa mi...". V mojom prípade som potrebovala pomoc hneď po pôrode, lebo dcéra sa mi nechcela poriadne prisať. Na moje prekvapenie Janka reagovala na moje Whatsapp správy takmer okamžite a poskytla mi individuálne poradenstvo, ktoré bolo pre mňa veľmi užitočné, lebo vieme, že v slovenských nemocniciach je téma dojčenie na druhej kolaji a ako prvorodička som bola úplne stratená. Janka mi však nepomohla iba cez správy, ale aj osobne, ked som riešila zápaly prsníkov.

Bola ochotná prísť aj počas sviatkov, pomohla mi nielen so zápalom ale pozrela aj malinkú, či sa správne vyvíja a vďaka tomu sme vedeli, že malá má uzdičky, ktoré sme neskôr riešili.

Ako žena, prvorodička, po akútnej sekcii, po veľmi bolestivých začiatkoch s kojením a zápalami som sa chcela na kojenie po 2 týždňoch vykašlať, lebo ved načo, aj tak som nebola tá šťastná, ktorá by mala veľa mlieka. Vďaka Janke, ktorá ma psychicky podržala a pomohla mi prekonať moju prvú materskú krízu počas šestonedelia som to vydržala a malú už tretí mesiac kojím. Neviem si teraz predstaviť, žeby tomu tak nebolo.

Lipirea Instagram, stránku, kurzy odporúčam všetkým budúcim mamičkám a mamičkám, ktoré majú problémy s dojčením. Verím, že pri druhom dieťati si už budem vedieť poradiť sama, ale ak nie, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a vďaka takým ľudom ako je Janka to ide vždy ľahšie."

Michaela S.

"S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Na Jankin online kurz príprava na pôrod a materstvo som sa prihlásila v siedmom mesiaci tehotenstva. Bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Vďaka Janke som sa pôrodu vôbec nebála. Vďaka Janke som mala jasnú predstavu, čo počas pôrodu, a bezprostredne po ňom chcem, aby sa somnou, a s mojim chlapčekom dialo. To, že mi veľa z toho nevyšlo som tiež brala vďaka kurzu s Jankou úplne v pohode, lebo som vedela, že pôrod je živý proces, a nič sa nedá dopredu naplánovať. Predstava ktorej som sa však držala, mi zachránila hlavu. Vďaka Janke som ten 20 hodinový pôrod zvládla bez epidurálu. A tlačenie? Pamätám si ako mi PA povedala, že ideme tlačiť. Pred očami sa mi objavila Janka Presne som vedela, ako dýchať, kde tlačiť, ako tlačiť, a odrazu sa vo mne nabrala taká obrovská sila, že som sama ostala zaskočená. A dojčenie? Vďaka kurzu som vedela, že dojčiť budem, vedela som čo mám robiť ešte pred samotným pôrodom, tesne po ňom aj čo všetko ma ohľadom dojčenia čaká a neminie. A kolektor materského mlieka....dovtedy som nevedela, že niečo také existuje, a vďaka nemu mám plný mrazák mlieka. Dozvedela som sa aké multifunkčné využitie materské mliečko má. Zbohom novorodenecké akné či suchá pokožka......

Po pár týždňoch od pôrodu som sa na Janku obrátila aj s otázkami ohľadom dojčenia, ktoré sa mi za ten čas so synčekom nazbierali. Odhalili sme diastázu a skrytý reflux. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM Janka.

Odporúčam všetkým budúcim maminám, aj maminkám s otázkami, všetkymi desiatimi!!!!!"

Janka O.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Hoci som mala náročné tehotenstvo, aj vďaka predpôrodnému kurzu s pani Jankou som sa nesmierne tešila.

Kurz bol skvelý! Spolu s manželom sme ho absolvovali z pohodlia domova a cítili sme sa veľmi príjemne z Jankynej, virtuálnej, spoločnosti.

Už počas prvých hodín kurzu sme si povedali, že sme sa veľmi dobre rozhodli, keď sme si vybrali práve tento kurz a hoci sme chceli na ďalšie, nešli sme. Všetko čo sme chceli vedieť bolo povedané a hlavne tá ľudskosť nám veľmi učarovala.

S pani Jankou som ostala v kontakte aj po kurze a priamo z pôrodnice som sa na ňu obrátila, aby mi pomohla s dojčením. Nebyť jej, určite by som teraz nedojčila. Som jej za všetko nesmierne vďačná a všade ju odporúčam. Napriek tomu, že naša komunikácia prebiehala iba online, pomohla mi 100x viac, ako zdravotnícky personál, s ktorým som bola aj v fyzickom kontakte.

ĎAKUJEME ZA VŠETKO! "