Skupinové kurzy


S láskou o dojčení

S láskou o dojčení - 16.6.2024
S láskou o dojčení - 16.6.2024

V prípade rezervácie termínu prosím vyplňte mailovú adresu do formuláru a odošlite. Následne vám príde mail s bližšími informáciami.  V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť zo zdravotných dôvodov o peniažky neprídete.

Kurz S láskou o dojčení je prípravou na dojčenie.

Kurz je vhodný pre prvorodičky, ale aj pre viacrodičky.

Naučíme sa základné informácie o dojčení, nacvičíme si správne polohy pri dojčení a taktiež si prejdeme základné problémy, ktoré vás môžu stretnúť, aby ste vedeli správne zareagovať. Kurz trvá cca 2,5 až 3 hodiny.


Kde: online cez ZOOM 

Kedy: od 9,30

Termín: 16.6.2024 (nedeľa)

Cena: 35e 


Súčasťou kurzu sú poučné videá a e-book plný hodnotných informácií.


Referencie

Viktória

Kurz "S láskou o dojčení"

Dobrý deň Janka, som rada, že som absolvovala Váš kurz, hoci ľutujem že som o ňom nevedela ešte pred pôrodom. Som presvedčená o tom, že by som sa vyhla niektorým z problémov, ktoré teraz riešim a myslím, že niektoré už ani nevyriešim. Veľmi som sa sústredila na samotný pôrod, čo malo svoje opodstatnenie kvôli môjmu zdravotnému stavu a samozrejme sa mi to vyplatilo. Budem však múdrejšia pretože teraz viem, aké dôležité je venovať pozornosť aj tomu čo príde po pôrode. Problém s kojením samozrejme začal priamo v pôrodnici, aj napriek tomu že boli sestričky milé a snažili sa pomôcť. Chýbala však laktačná poradkyňa, aby to kojenie fungovalo správne. Prednáška bola veľmi poučná, dozvedela som sa veľa nových informácií. Niektoré využijem aj teraz hlavne čo sa týka polôh pri kojení. Určite odporúčam budúcim mamičkám absolvovať kurz a určite sa venovať kojeniu ešte pred pôrodom.

Veronika P.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Lipirea blog mi odporučila moja blízka známa, tak som u Janky absolvovala najskôr predpôrodný kurz (online). Ja ako matka amatérka :-) som nečerpala informácie zo žiadneho iného zdroja, preto bol kurz pre mňa veľmi náučný.

Janka skončila kurz slovami: "ak by ste mali akékoľvek otázky, alebo by ste potrebovali poradiť, ozvite sa mi...". V mojom prípade som potrebovala pomoc hneď po pôrode, lebo dcéra sa mi nechcela poriadne prisať. Na moje prekvapenie Janka reagovala na moje Whatsapp správy takmer okamžite a poskytla mi individuálne poradenstvo, ktoré bolo pre mňa veľmi užitočné, lebo vieme, že v slovenských nemocniciach je téma dojčenie na druhej kolaji a ako prvorodička som bola úplne stratená. Janka mi však nepomohla iba cez správy, ale aj osobne, ked som riešila zápaly prsníkov.

Bola ochotná prísť aj počas sviatkov, pomohla mi nielen so zápalom ale pozrela aj malinkú, či sa správne vyvíja a vďaka tomu sme vedeli, že malá má uzdičky, ktoré sme neskôr riešili.

Ako žena, prvorodička, po akútnej sekcii, po veľmi bolestivých začiatkoch s kojením a zápalami som sa chcela na kojenie po 2 týždňoch vykašlať, lebo ved načo, aj tak som nebola tá šťastná, ktorá by mala veľa mlieka. Vďaka Janke, ktorá ma psychicky podržala a pomohla mi prekonať moju prvú materskú krízu počas šestonedelia som to vydržala a malú už tretí mesiac kojím. Neviem si teraz predstaviť, žeby tomu tak nebolo.

Lipirea Instagram, stránku, kurzy odporúčam všetkým budúcim mamičkám a mamičkám, ktoré majú problémy s dojčením. Verím, že pri druhom dieťati si už budem vedieť poradiť sama, ale ak nie, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a vďaka takým ľudom ako je Janka to ide vždy ľahšie."

Bibiana M.

Kurz "S láskou o pôrode"

Kurz S láskou o pôrode mi

pomohol zodpovedať všetky otázky, ktoré sa víria hlavou každej budúcej mamičke par týždňov pred pôrodom. Odpovede prišli dokonca skôr, ako som ich stihla Janke poloziť. Aj to je znamenie toho, ako veľmi ženám rozumie a dokáže sa vcítiť do toho, čo ženy v každej fáze tehotenstva prežívajú. Veľmi som ocenila možnosť vyskúšať si viaceré uvoľňujúce techniky v pohodli domova pod odborným dohľadom Janky online. E-book je skvelý bonus, vďaka ktorému si hocikedy pripomínam cenne rady z kurzu. Ďakujem Janke za pomoc a určite nevynechám ani ďalšie nadväzujúce kurzy. 

Michaela S.

"S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Na Jankin online kurz príprava na pôrod a materstvo som sa prihlásila v siedmom mesiaci tehotenstva. Bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Vďaka Janke som sa pôrodu vôbec nebála. Vďaka Janke som mala jasnú predstavu, čo počas pôrodu, a bezprostredne po ňom chcem, aby sa somnou, a s mojim chlapčekom dialo. To, že mi veľa z toho nevyšlo som tiež brala vďaka kurzu s Jankou úplne v pohode, lebo som vedela, že pôrod je živý proces, a nič sa nedá dopredu naplánovať. Predstava ktorej som sa však držala, mi zachránila hlavu. Vďaka Janke som ten 20 hodinový pôrod zvládla bez epidurálu. A tlačenie? Pamätám si ako mi PA povedala, že ideme tlačiť. Pred očami sa mi objavila Janka Presne som vedela, ako dýchať, kde tlačiť, ako tlačiť, a odrazu sa vo mne nabrala taká obrovská sila, že som sama ostala zaskočená. A dojčenie? Vďaka kurzu som vedela, že dojčiť budem, vedela som čo mám robiť ešte pred samotným pôrodom, tesne po ňom aj čo všetko ma ohľadom dojčenia čaká a neminie. A kolektor materského mlieka....dovtedy som nevedela, že niečo také existuje, a vďaka nemu mám plný mrazák mlieka. Dozvedela som sa aké multifunkčné využitie materské mliečko má. Zbohom novorodenecké akné či suchá pokožka......

Po pár týždňoch od pôrodu som sa na Janku obrátila aj s otázkami ohľadom dojčenia, ktoré sa mi za ten čas so synčekom nazbierali. Odhalili sme diastázu a skrytý reflux. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM Janka.

Odporúčam všetkým budúcim maminám, aj maminkám s otázkami, všetkymi desiatimi!!!!!"

Janka O.

kurz "S láskou o pôrode a materstve" + LP

"Hoci som mala náročné tehotenstvo, aj vďaka predpôrodnému kurzu s pani Jankou som sa nesmierne tešila.

Kurz bol skvelý! Spolu s manželom sme ho absolvovali z pohodlia domova a cítili sme sa veľmi príjemne z Jankynej, virtuálnej, spoločnosti.

Už počas prvých hodín kurzu sme si povedali, že sme sa veľmi dobre rozhodli, keď sme si vybrali práve tento kurz a hoci sme chceli na ďalšie, nešli sme. Všetko čo sme chceli vedieť bolo povedané a hlavne tá ľudskosť nám veľmi učarovala.

S pani Jankou som ostala v kontakte aj po kurze a priamo z pôrodnice som sa na ňu obrátila, aby mi pomohla s dojčením. Nebyť jej, určite by som teraz nedojčila. Som jej za všetko nesmierne vďačná a všade ju odporúčam. Napriek tomu, že naša komunikácia prebiehala iba online, pomohla mi 100x viac, ako zdravotnícky personál, s ktorým som bola aj v fyzickom kontakte.

ĎAKUJEME ZA VŠETKO! "