Starostlivosť o jazvu po cisárskom reze

24.06.2021

Viem, mnohé z Vás majú problém sa jej aj po rokoch dotknúť. Cítite zlyhanie, sklamanie... (a naopak poznám mamičky, pre ktoré bol cisársky rez vlastná voľba).
Jazva je tam a bude, ako pamiatka na to, čím všetkým si vaše telo muselo prejsť. Je tam na to, aby ste nezabudli, že vaše deti a vy ste prežili živí a zdraví. Vďaka vášmu telu, ktoré vynosilo a porodilo vaše dieťatko. Bolesti po cisárskom reze sú intenzívne a netrvajú 1minútu ako kontrakcia. Zvládli ste toho neskutočne veľa! Neboli ste len inkubátor, z ktorého ho vybrali. Ste mama so všetkým, čo k materstvu patrí.
Prvým krokom k zotaveniu duše je vďaka, ktorú je potrebné vášmu telu odovzdať. Položte si na jazvu ruky a dýchajte do nej. Nádychom bruškom odtláčajte ruky vyššie a výdychom uvoľnite a nechajte voľne spočinúť a rezonovať výdych v tele.
Ďalším krokom je fyzické zotavenie a mobilizácia vašej jazvy, ktoré vidíte na videu. Robí sa jemne po zacelení jazvy, desenzibilizuje sa a mobilizuje.
Po čase je vhodné aj premasťovanie a masáž pomocou olejčekov. Pokojne môžete použiť olivový alebo slnečnicový olej. Alebo ak Vám ostal olej po masáži hrádze.
Dotknite sa jej. Poďakujte. Zmierte sa.
Prijmite svoj pôrodný príbeh. Život je len jeden a nemôžeme ho premárniť ľutovaním udalostí, ktoré ovplyvniť nevieme ♡ aj keď je to veľmi ťažké...
Ďakujem za foto a možnosť uverejniť video ♡ 
Nájdete ho na tomto linku:

https://www.instagram.com/p/CPbem2QrI2r/?utm_source=ig_web_copy_link