Sex a rodičovstvo

23.02.2023

Sex a rodičovstvo nejdú dokopy. Už v šestonedelí je 6 týždňový celibát. Potom každým dňom či týždňom sa mení veľa. Odchádza energia, odchádza libido. Nemusíte ani kojiť, nemusíte popri dieťati pracovať, nemusíte robiť nič navyše na to, aby ste sa po celom dni cítila vyčerpaná. Keď sa večer rozhodujete (ak náhodou nezaspíte pri dieťati), čo teraz - ísť spať a dohnať nedohnateľný deficit spánku alebo na druhej strane váh je čas pre seba, často si vyberiete práve čas pre seba. Sama pre seba. Ak nie som sama so sebou nemôžem byť kvalitne pre nikoho iného.
Ak už je dieťatko dostatočne veľké na to, aby vydržalo dve hodiny bez vás a vy bez neho, nájdite si nejakú aktivitu mimo domu. Ak vás baví cvičenie, choďte si zacvičiť, ak maľovanie, tak sa prihláste na kurz maľovania, naopak ak potrebujete kozmetiku, manikuru, masáž, využite tento čas na to. Samozrejme to ide len za podpory partnera alebo blízkeho človeka. Aby vám bolo dopriate nemyslieť na nič iné ako na seba, vypnúť od povinností, upratovania, vypnúť od rozmýšľania. Čo budem variť, musím oprať, mala by som nakúpiť, kedy nám berú smeti....
Keď partner ide do práce, je sám so sebou. Kávička, prehodenie pár viet s kolegami o bežnom živote, realizuje sa. Príde domov a opýta sa: "čo si robila celý deň?" Verte, že byť tu 24 hodín pre dieťa, navariť, upratať s pocitom, že to nevydrží ani 20 minút a nemať čas na seba je na zbláznenie! Nie ste sama ani na záchode ani v sprche!!!!
Materstvo je v mnohom krásne. Sme dôležité, a je to najdôležitejšia a najtvrdšia práca na svete.
Na to, aby ste boli znovu ženou, partnerkou, manželkou, milenkou, doprajte si chvíľu osamote. Necítte sa previnilo.
Otec nestráži dieťa, veď je to jeho dieťa stará sa o neho. Babka nestráži vnúča, veď je to jej vnúča venuje sa mu.
Aby ste sa naštartovali z tej sexuálnej stránky, musíte sa najskôr naštartovať sama! Vaňa, masáž, kniha s erotickou tématikou. Všetko, čo pomôže rozdúchať vašu vnútornú JA. Najskôr musím dať SEBA sama SEBE. Potom sa môžem rozdať pre druhého. Urobiť zo seba ženu, namaľovať sa, urobiť si nechty. Páčiť sa sama sebe.
Doprajte si večeru, kino, wellness, výlet - len VY DVAJA ♡
Ako to cítite vy? Ako často ste sama so sebou?