Materská demencia

08.11.2022

Vedeli ste, že cca mesiac pred pôrodom sa vaša myseľ začne sústreďovať na seba? Hormóny nás tlačia do ústrania, uvádzajú vás do pokoja. Pripravujeme hniezdo - chystáme izbičku pre bábätko, upratujeme, zhromažďujeme potraviny, chystáme výbavičku. Strácame schopnosť sčítania a odčítania, zabúdame a nepočúvame. Koľkokrát to, čo povie partner vyletí hneď druhým uchom preč. Začína sa vypínať racionálne myslenie, rozvaha a logika. Dokonca môžeme prerušiť kontakty, ktoré sú pre nás rušivé.
Všetko, čo sa nazýva "materská demencia" nie je nič iné ako intenzívne vnímanie samej seba a svojho bábätka. Nič nevie pôrodom viesť tak dobre, ako naša intuícia. V starostlivosti o bábätko je intuícia tiež veľmi dôležitá. Načúvajme svojmu telu, nechajme sa ním viesť. Načúvajme bábätku. Ono nám ukáže čo potrebuje.
Ako PA som nikdy nevedela pochopiť, ako si ženy nemôžu pamätať dátum sobáša, keď prišla pani matrikárka spísať s nimi matriku. Po pôrode sa má pýtali, čo robí môj manžel. Čistá tma. Vysmolila som zo seba slovo "stavba". A pochopila to, čo som roky nechápala😅.
Niektorým ženám tento stav ostáva aj dlho po narodení bábätka. Môjho manžela v podstate "nepočúvam" už skoro 10 rokov, sčítanie a odčítanie okolo mňa nikdy nešli, niekedy som pravá blondína... Aspoň sa mám na čo vyhovoriť.
Ako to máte vy?