Len tak byť...

05.10.2022

Po pôrode ste jeden nezastaviteľný vlak emócií, pochybností, zlyhaní. Rútite sa spolu s bábätkom neskutočným tempom. Prebaľujete, kojíte, odsávate, uspávate. Nič iné nestíhate. 

Zastavte sa! Vystúpte! Spomaľte. Užívajte si jeho vôňu, dotyky. Nech nič iné teraz nie je. Len ja a ono. 3 najdôležitejšie veci pre oboch - najesť sa, hygiena, odpočinok. Všetko ostatné počká. Buďte v jednej symbióze. Ono po tom túži viac ako po jedle. Volá vás k sebe 🤍

 Veď ako inak sa dá šestonedelie prežiť? Iba spolu a iba s láskou. Povedzte mu všetko, čo si myslíte. Dajte to zo seba von. Ono vám rozumie viac ako si myslíte. Hnevám sa, cítim sa nemožná, smutná, unavená. Ono na vás bude pozerať tými veľkými očami a snažiť sa vám porozumieť.

Nadýchnite sa z plných pľúc a vydýchnite všetok stres von z tela. Nadýchnite sa tej nádhernej bábätkovskej vône a vydýchnite všetky obavy a pochybnosti. A už ich nikdy nepustite k sebe s takou silou. Netlačte na seba, nemajte prehnané očakavánia, neponáhľajte sa. Spomaľte a buďte trpezlivá. 

Čím viac poranení máte, či už sú na tele alebo na duši, tým viac láskavého liečivého spoločného času si doprajte. Len jednoducho buďte.