Krása

29.11.2022

Každý rok som robila pre deti fotoknihy. Zaznamenávala som im, ako vyrastali. Každá z nich má cez 80 strán. Po prvom pol roku so Šmolkom sa to ale zaseklo. Nebol čas. A tak som sa do toho pustila teraz.
Veľká zmena nastala. Vidím to na deťoch, ale aj na nás dospelých. Kam sa tie naše životy uberajú, čo všetko sme zažili posledné roky. Ťažko sa mi ostalo pri tých fotkách. Najmä z posledného roka.
Vidím v sebe obrovskú zmenu. Aj na tvári aj na vyžarovaní... Vyberám fotky, hľadám tie najostrejšie a najkrajšie. Som hrdá na to, čo som zvládla.
Z milión fotiek vždy vyberáme tie najkrajšie. Snažíme sa, aby nás svet videl pekné. Zo 100 fotiek možno 5 vyberieme takých, kde sme ako tak spokojné. Kde máme pekný makeup. Kde sa pekne usmievame.
Tie ostatné sú asi realita. To sme asi my. Ale viete čo, ja sa vidím pekná. Taká, z tých 5 vybratých. To je realita, ktorú vidím. Chcem sa mať rada. Lebo roky to tak nebolo. Ostatní sa ma snažili presvedčiť, že to tak nie je. Že je moje telo príliš chudé. Že mám príliš to alebo príliš to... je naozaj ťažké sa po niektorých poznámkach ľúbiť. Vidieť sa peknou.
Beriem sa ako celok. So všetkým, čo by ostatní za pekné nepovažovali. To, ako sa vidím ja je milión krát dôležitejšie ako to, ako ma vidia ostatní.
Ľúbim svoje telo. A verte, že dokonalé nie je. No je moje. A pre mňa je dokonalé. Každý záhyb, každá jazva, každá slza, ktorá na ňom spočinula ho robí krásnejším.
Ľúbim svoj život. Vyberám si svoju cestu. Nedám sa dotlačiť do ničoho proti mojej vôli. Proti môjmu vnútornému hlasu. Nikto nemá na to právo. Je to môj život. Moja cesta. Nech si každý šliape tú svoju.
Ani vy sa nedajte. Je to len rozhodnutie. Vidieť sa krásna. Vidieť sa silná. Vidieť sa rozhodná a ísť svojou cestou.
V materstve je to ešte dôležitejšie. Často sa cítime, že nie sme dosť dobré. Dosť pekné, dosť atraktívne, jednoducho dosť. Nechávame sa ušliapať, dovolíme, aby niekto rozhodoval a tlačil nás do rozhodnutí, ktoré robíme. Nedajte sa. Povedzte si - stačilo. Idem žiť svoj život. Záleží na mne. Mojom rozhodnutí, mojom cítení. Vy si žite ten svoj!
Vyberte si tú krajšiu fotku. To ste vy. Všetko je len uhol pohľadu. Vnímam sa krásna vnútri aj zvonka 🤍