Keď ti stisnem prst...

15.11.2021

Som s tebou od momentu, kedy som vznikol. Bunka po bunke sa vyvíjam, žijem v tebe, rastiem a teším sa na ten okamih, kedy budem v tvojom náručí. Bije mi srdiečko len vďaka tebe a tomu ako sa o mňa staráš.

Vieš čo všetko už dokážem? Pozri, viem plávať, niekedy oddychujem, aj sa viem zabávať. Robím kotrmelce, premety, hrám sa s pupočnou šnúrou, snažím sa ponaťahovať. Niekedy ti vypučím riťku a ty ma po nej pohladkáš. Vtedy sa usmejem.

Som s tebou od rána do večera. Vnímam tvoj deň, prežívam ho celý s tebou. Hojdáš ma pri chôdzi a to ma uspáva. Večer ti ukazujem, kde mám nožičky a ručičky, všimla si si?

Teším sa z každého jedla, ktoré mi posielaš. Chutí mi. Popri palčeku pijem aj plodovú vodu. Snáď mi to takto pekne pôjde aj z prsníka. Verím, že tvoje mliečko bude rovnako sladké.

Keď sa so mnou rozprávaš, nadšene počúvam a vnímam vibrácie, ktoré idú z tvojho hlasu. Tatinkovi to tiež celkom ide, vtedy cítim veľkú zvedavosť, lebo sa so mnou nerozpráva často. Len ticho počúvam, ani sa nepohnem.

Vnímam tvoje emócie. Viem kedy si šťastná a kedy smutná. Viem kedy cítiš zlosť a kedy naopak plačeš od dojatia.

Viem, že sa bojíš, ako zvládneme pôrod a možno viac o to, ako sa o mňa postaráš, keď už budem na svete. Ale mami, my to spolu zvládneme. Ja ti pomôžem, vždy keď sa už budeš strácať, silno ti stisnem prst. Budeš vedieť, že ja som v tom s tebou. Pomaly na všetko spolu prídeme, nemáme sa kam ponáhľať.

Si môj celý svet a dúfam, že aj ja tvoj.

Ľúbim ťa mami, ďakujem, že sa takto o mňa staráš! Neviem sa už dočkať tvojho úsmevu, tvojej vône a bozkov.

Do času kedy sa uvidíme ver, že si tá najlepšia maminka pre mňa. Ja som si ťa vybral preto, aká si úžasná!