Dojčenie a závisť

15.06.2020

Závisť a dojčenie, je vôbec možné že už takúto vec si jedna druhej závidíme?
Možno Vás to prekvapí a hovorím Vám novinku, a možno ste sa s tým už osobne stretli. Ak ste dojčili svojím spôsobom bezproblémovo (pretože druhým hneď nevešiate svoje ťažké chvíle na nos), možno ste sa stretli so závisťou inej mamičky, ktorá to nemala ideálne a dojčenie pre nich bolo trápením a netrvalo dlho.
Naopak, možno ste nedojčili a od niektorej dojčiacej mamičky ste cítili, že Vás ide "zožrať" za to, že nedojčíte. Veď dojčenie je predsa to najlepšie... a vy sa cítite zle, cítite zlyhanie a posudzovanie a odsudzovanie...
Ľudia majú a aj budú mať rôzne postoje. Sú takí, ktorí si povedia - "mohla urobiť viac." Alebo naopak takí, ktorí povedia - "prečo ja nemôžem kojiť, keď ona môže." Závisť, posudzovanie, určovanie hraníc druhými nie je dobrá cesta a škodí. Mamičky to navzájom cítia zo seba. A nie je to dobré.
Žena, ktorá dokrmuje nie je horšia matka, ako tá ktorá kojí plne, dáva čo má, a verte že je to veľká obeta a boj so psychikou.
Žena, ktorá odsáva a dáva dieťatku piť z fľašky nie je horšia mama ako tá, ktorá dojčí priamo z prsníka, robí dokonca oveľa viac.
Žena, ktorá dojčila krátko, nie je horšia mama ako tá, ktorá dojčila dlhú dobu.
A napokon, pri žene, ktorá kojí, nevidíte koľko obety ju stálo, aby niektoré situácie ustála.... Nezáviďme si, nevieme nikdy, čo všetko je za úspechom či neúspechom, podporujme sa, učme sa byť vďačné aj za málo ♡
Liečme svoje rany na duši, bez závisti, bez zloby.
Mama je mama, je to najdôležitejšia osoba v živote dieťatka. Miluje Vás rovnako, bez ohľadu na to, ako ho kŕmite.
Spokojná a šťastná mama a je viac ako všetko mlieko sveta ♡
Stretli ste sa s takouto závisťou?