Deti

10.12.2021


Deti, stvorenia, okolo ktorých sa točí môj svet a celý život. Jemných čistých duší, ktoré s láskou čakajú na každý dotyk a úsmev. Voňavých tak, ako to nikdy nikto nedokáže popísať ani napodobniť. Listy nepopísaného papiera. Mláďatká, najnáročnejšie cicavce zo všetkých. Pre mňa dokonalé bytosti so všetkými svojimi nedokolosťami, a čím sú výnimočnejší, tým viac ma fascinujú.

Milujem inakosť, osobnosť, a to u detí vidím stále. Ani jedno nie je ako druhé. Ani jedno sa nevyvíja rovnako, nenapreduje rovnako. Každé potrebuje niečo iné, aby bolo spokojné.

Keď sa ma niekto opýta, odkiaľ o nich toľko viem, je to jednoznačná odpoveď. Učím sa od nich, od bábätka k bábätku. Od cudzích detí po svoje.
Učím sa každý deň aj vďaka vám. Snažím sa všetko čo zažívajú denne pochopiť a preniesť na seba, ako by som sa ja cítila, ak by som bola na ich mieste.
Končím túto ódu, a prajem všetkým detičkám také úžasné mamy, aké ste. Rodiny, ktoré ich naučia láske k sebe samým a k blízkym. Prijať sa takých, akí sú. Ktoré im budú pomáhať plávať životom.
Lebo oni si vybrali nás, nie my ich....